Loading...

Ajvar-Sos

Përbërësit:

2 qepë,
4-5 hudhra,
2,5 kg domate,
1 kg speca te kuq,
1 gote te çajit vaj vegjetal,
1 luge kripë,
1 luge Biber i zi.

Hapat

Domatet dhe specat i preni në copa të vogla së bashku me qepën, i vendosni në tigan për fërgim.

Pastaj ia shtoni hudhrën e prerë, domatet i vendosni në blendar për zvoglim pastaj e vendosni në tigan për fërgim.

Domateve ia shtoni erëzat dhe rreth 10 minuta e vazhdoni përzierjën.

Glazurën e përgatitur e vendosni në kavanozai, ku e lëni të qëndroj rreth 5-6 orë.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...