Loading...

Akullore me pjeshka

Përbërësit:

1 gotë jogurt,
¼ gota sheqer,
1 gotë Krem,
¼ gota lajthia,
2 lugë lëng limoni,
1 lugë mjalte,
4 pjeshka,
1/2 nenexhik të freskët.

Hapat

Jogurtin rreth 2 minuta e përzieni, ia shtoni sheqerin dhe e vazhdoni përzierjën.

Ia shtoni kremën, lajthitë dhe e vazhdoni përzierjën, përzierjën e derdhni në plastikë dhe e vëni në frigorifer për grirje.

Pjeshkat i preni në copa të vogla, lëngun e limonit dhe mjaltën ia shtoni dhe e përzieni.

Përzierjën e pjeshkave ia shtoni rreth akullorës dhe e vëni prap në frigorifer.

Pas ngrirjës së nevojshme ia shtoni përmbi ca copëza të pjeshkës dhe nenexhik të freskët.

Loading...

Receta të ngjajshme...