Loading...

Biskota të Njelmëta

Përbërësit:
500gr margarinë, 500gr djathë i bardhë, 700gr miell, ½ pluhur për pjekje, kripë, susam ose fara sipas deshires, 1 vezë per lyerje.

Përgatitja:
Ne nje ene te madhe qesim miellin e perzier me pluhurin per pjekje.

Shtojme margarien e coptuar dhe djathin e coptuar.

Kriposim pak sipas shijes duke pasur kujdes sepse edhe djathi permban krip.

Pastaj masen e perzijmemire em dore derisa te behet mase homogjene(nese eshte shume e bute mund te shtojme dhe pak miell.

Masen e qesim ne tavolinen e permillur dhe ndajme ne dy toptha te mdhenje.

Secilin nga topthat e hollojme ne pete me trashesi 0.5 cm dhe nxjerrim me forma te biskotave sipas deshires.

Format e biskotave e radhisim ne tepsi te mbluar me peter per pjekje dhe lyejm me te verdhen e vezes dhe qesim fara susami apo sipas deshires.

Pjkeim ne 180 grade per afer 15 minuta.

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply