Loading...

Brumë bazë për pica

Përbërësit:

2 maja
2 lugë të gjellës sheqer
1/4 gota vaj
2 lugë kripë
4 gota miell
1,5 gota ujë të vakët.

Pergatitja:
Ujin e vakët, majën dhe sheqerin e përzieni rreth 5 minuta në një enë.
Pastaj ia shtojmë vajin vegjetal, miellin, kripën dhe dalë nga dalë e ngjeshim brumin.
Brumin e lëmë rreth 1 orë në pritje, pas pritjës mund ta përgatisni brumin.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply