Loading...

Byrek me petë të gatshme

Përbërësit:

3 petë,
djathë.

PËR SOS:
2 vezë,
1 gotë vaj vegjetal,
1 gotë qumësht.

Hapat:

Të gjithë përbërësit e sosit i përziejmë dhe petët i lyejmë me sosin e përgatitur.

Një petë e shtrijmë në tepsi, pastaj djathin ia vendosim përmbi një petë tjetër dhe përsëri djathin dhe së fundmi petën.

Sosin e mbetur ia derdhim përmbi ose pak ujë mineral, i lëmë pak në pritje byrekun e përgatitur.

Pas pritjës byrekun e lyejmë me të kuqët e vezës dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqet.

Loading...

Receta të ngjajshme...