Loading...

Byrek në kallëp të kekut

Perbersit:

1 gotë ujë të vakët
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 vezë
1 maje
1 lugë kripë
4 gota miell
PËR TA LYER
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 lugë sheqer pluhur
mish i bluar.

Pergatitja:

I derdhim të gjithë përbërësit e brumit, brumin e ndajmë në 8 pjesë.

Secilës pjesë e hapim me dorë në madhësi të tabllës së filxhanit.

Secilës pjesë ia vendosim përzierjën e mishit të bluar, petët i hapim në mënyrën e njejtë dhe i vendosim një mbi një.

Pasi të vendosim petën e fundit, e hapim brumin në gjerësi dhe e bëmë role.

Rolën e përgatitur e vendosim në kallëp të kekut, aty e lëmë në pritje rreth 1 orë.

Përmbi e lyejmë me vezë dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperatuër 180 gradë celsius.

Pas pjekjës e kthejmë në anën e kundërt, e premë në copa dhe e shërbejmë.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. Mac Brockert says:

    I’d have to examine with you here. Which is not one thing I usually do! I take pleasure in reading a post that may make folks think. Additionally, thanks for permitting me to comment!

Leave a Reply