Loading...

Fileta viçi me zarzavate pikante

Përbërësit:

500 gr fileto viçi,
500 gr patate,
125 gr fasule,
125 gr bizele,
1 thelbë hudhër,
75 gr ullinj jeshil,
1/2 spec i kuq,
1 lugë majdanoz,
2 domate,
kripë,
Biber i zi.

Hapat

Zieni patatet në ujë të zier me kripë për 12-15 minuta, derisa të zbuten.

Pas 7 minuta zierje të patateve, shtoni fasulet e njoma, bizelet dhe lërini derisa të zbuten.

Kullojini zarzavatet dhe lërini të ftohen në ujë të rrjedhshëm, ndërkohë, zieni mishin filetë, në një tenxhere të madhe, me 1 lugë vaj në zjarr normal për 2 minuta.

Hidhni kripë e biber të zi, kthejeni mishin dhe vazhdoni gatimin edhe për 2-3 minuta, derisa të bëhet sipas dëshirës suaj.

Priteni mishin filetë në shirita të hollë, në një tas bëni bashkë vajin e mbetur, hudhrën.

Vendosni mishin, patatet, fasulet, bizelet, ullinjtë, majdanozin dhe domatet në një enë për sallatë.

Spërkateni me salcën e përgatitur, trazojeni me kujdes dhe shërbeni të ngrohtë.

Loading...

Receta të ngjajshme...