Loading...

Gjellë me patëllxhanë

Përbërësit:

2 lugë vaj vegjetal,
1 lugë gjalpë,
10 domate te vogla,
3 patëllxhanë,
2 gota bollgur,
4 gota ujë,
kripë,
borzilok.

Hapat

Patëllxhanat i premë në copa të vogla dhe i fërgojmë në tenxhere derisa ti skuqim.

Bollgurin e vendosim në një enë, përmbi ia hedhim ujin e vakët dhe mbuloni me një kapak, e lëni derisa të fryhet.

Bollgurit të fryer ia hedhim domatet e vogla, kripën, borzilokun dhe e përziejmë gjellën.

Pastaj ia shtojmë patëllxhanat dhe e vazhdojmë fërgimin në zjarr mesatar.

Loading...

Receta të ngjajshme...