Loading...

Gjellë me pule dhe patate

Perbersit:

4-5 patate
1 qepë
2-3 thelbinjë hudhër
4-5 luge ajvar (salce specash)
piper i kuq
piper i zi
kripë
vegete.

Pergatitja:

Ne nje ene te thelle qesim qepen e grir ne 100 ml vaj dhe fergojme derisa te zbutet qepa.

Shtojme pjeset e mishit te pules,fergojme pak,shtojme thlepinjet e hudhres te grire.

Shtojme ajvarin,melmesat,dhe mbulojme me uje derisa te mbulohet mishi.

Ziejme per 30 minuta ne zjarre te ngadalshem.

Pastaj shtojme patatet e qeruara dhe grira ne pjese me te medha, ziejme edhe per 30 minuta.Nese zihet ne temp te ulet edhe lengu i gjelles do te jete me i trashe.

Ju befte mir!

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply