Loading...

Gjyveç me mish

Përbërësit:

400 gr mish viçi,
5 copa hudhër,
3 domate,
1,5 lugë salcë speci,
1 lugë çaji Biber i zi,
1 lugë çaji biber i kuq,
1 lugë çaji qimnon,
1 qepe e kuqe,
1 lugë vaj vegjetal,
2 lugë gjalpë,
1 lugë çaji kripë,
½ gota ujë të vakët,.

PËRMBI:

speca.

Hapat:

Në një tenxhere e derdhni gjalpin, vajin vegjetal dhe mishin e fërgoni në temperaturë mesatare.

Pastaj ia shtoni hudhrën, qepën, domatet, salcën, ujin, erëzat dhe kripën.

E përzieni e gjithë glazurën dhe e fërgoni mirë, pasi fillon uji të ju shterët gjellës e largoni nga zjarri.

Pastaj gjyveçin e mbyllëni me kapak dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për rreth 20 minuta pjekje.

Përmbi ia vendosni specat dhe e shërbeni nëpër pjata.

Loading...

Receta të ngjajshme...