Loading...

Gurabija me kakao dhe nisheste

Perbersit:

250 gr margarinë
1 vezë
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 gotë të çajit sheqer pluhur
1 lugë të çajit Pluhur pjekje
3 lugë kakao
miell

Pergatitja:
Në një enë të thellë i derdhni vajërat, vezën, sheqer pluhurin, pluhur pjekjën, kakaon dhe miellin.

E përzieni e gjithë glazurën derisa të përfitoni një brumë të butë.

Pastaj merrni nga kjo glazurë dhe formoni gurabija, duke ia japur formën tuaj të dëshiruar.

Gurabijat i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius rreth 25-30 minuta.

Pas pjekjës së gurabijave ato i lyeni me nisheste dhe sheqer pluhur.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

2 Responses

  1. Very nice post. I just stumbled upon your blog and wished to mention that I’ve truly enjoyed surfing around your blog posts. After all I’ll be subscribing on your feed and I am hoping you write once more very soon!

  2. I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good. I don’t know who you are but certainly you are going to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

Leave a Reply