Loading...

Gurabija me kokos

Përbërësit:

250 gr gjalpë,
1 gotë kokos,
3,5 gota sheqer pluhur,
1 gotë çaji vaj vegjetal,
3,5 gota miell.

PËRMBI:

1 gotë çaji sheqer pluhur,
1 gotë çaji kokos.

Hapat

Gjalpin, vajin vegjetal, kokosin dhe sheqer pluhurin e derdhim në një enë dhe e përziejmë.

Pastaj ia shtojmë miellin dhe e përziejmë me dorë e gjithë glazurën, do ta përfitojmë një brumë të butë i cili nuk do të ngjitet në duar.

Merrni nga brumi dhe formoni gurabija, ato i rëndisim në tepsi për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius derisa të pjekën.

Pas pjekjës gurabijave përmbi ia derdhni sheqer pluhurin dhe kokosin.

Loading...

Receta të ngjajshme...