Loading...

Kadaif role

Përbërësit:

250 gr kadaif,
3 luge te gjelles sheqer,
1 gote çajit arra,
2 luge te gjelles gjalpë.

PËR SOS:

3 gota qumësht,
2 luge te gjelles miell,
1 luge te gjelles niseshte misri,
4 luge te gjelles sheqer,
2 luge te gjelles gjalpë,
1 vanilje,
gjysme shllag krem.

Hapat

Në tigan e fërgojmë kadajifin me sheqerin dhe arrat, pasi të ftohet kadaifi e vendosim në një folje të aluminit, foljën e vendosim në tepsi.

Gjalpin e shkrimë dhe ia hedhim kadaifin, përbërësit e sosit i derdhim në një enë dhe i përziejmë me mikser.

Sosin ia derdhim kadaifit së bashku me krem shllagun dhe e bëmë në formë të rolës.

Pastaj i premë në copa i derdhim çokollate do të jetë e gatshme për shërbim.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...