Category: Sallata

Sallatë me brokoli

Përbërësit: 700 g brokoli, 1 lugë e vogël kripë, 200 g majonezë, 1 qepë e kuqe, 200 g fara luledielli....

Sallatë pule

Përbërësit: 3 mish pule copa, 10 tranguj, 1 spec, 1 kuti miser, qepë, majdanoz, vaj vegjetal, limon. Hapat Pulën e...

Sallatё me lulelakёr

Përbërësit: 1 lulelakër, 2 gota vaj, 1 lëng limoni, 150 gr qepë, 2 vezë, Gjysmё tufe majdanoz, kripë. Hapat Lajini...

Sallatё me qepё tё reja

Përbërësit: 2 tufa qepë të reja, 150 gr djathë, 3 decilitra kos, gjysmё tufe majdanoz, kripë, piper. Hapat Qepёt pastrohen...

Sallatë me speca

Përbërësit: gjysmë kg speca te kuq, 2,5 gota jogurt, 4 copa .hudhër, kripë. PËRMBI: 1 lugë gjalpë, 1 lugë vaj...

Sallatë me patate

Përbërësit: 1 kg patate, 2,5 decilitra vaj, 4 thelpinj hudhre, kripë, piper. Hapat Lajini patatet, thajini dhe piqni në furrë...

Sallatë Italine

Përbërësit: 400 gr shpageta, 200 gr përshutë, 150 gr kaçkavall, 100 gr pure domatesh, 1,5 decilitër keçap, 100 gr majonez,...

Sallatё me vezё

Përbërësit: 2 koka sallate jeshile, 2 vezë të ziera, kripë, lëng limoni, vaj. Hapat Sallata pastrohet, lahet dhe pritet nё...

Sallatë me fruta verore

Përbërësit: 750 ml lëng molle, 7 lugë çaji xhelatinë, 400 gr mango të prera në feta, 250 gr luleshtrydhe të...