Loading...

Kofshe Pule me Bizele

Përbërësit:
Një grumbull i madh kofshë pule (rreth 1.3 kg)
Qepë 250g
8 thelba të hudhrës
2 degë majdanoz
5 lugë vaj
Kripë dhe piper
2 lugë gjelle me erëza
Domate të konservuar (425 ml)
300g bizele

Përgatitja:
Sëpari lani mirë dhe pastër kofshët e pulës dhe të ndani ato në 8 pjesë. Lani tërësisht dhe qëroni qepët dhe hudhërat, preni dhe shtypni. Lahen degët e majdanozit, i lërni të thahen, dhe në fund coptoni të gjitha.

Së dyti ngrohni mirë vajin në një tigan. Kofshët e pules mbani me rrotullim të vazhdueshëm në mënyrë që të skuqen mirë të gjitha pjesët, dhe hedhni kripë e piper. Në fund të gjitha hedhni në një tigan. Qepët dhe hudhrat hedhni në një tigan dhe fërgoni për 3-5 minuta.

Së treti erëzat i përzieni me qepë të zeza dhe të bardha. Pastaj atyre ju shtoni domate dhe supë. Përzieni kofshët e pulës, majdanozin e copëtuar dhe bizelet. Nëse e dëshironi, ju mund të shtoni karrota dhe patate. Kofshët e pulës i gatuani në një tigan të mbuluar për rreth 45 minuta. Edhe një herë, shtoni kripë, piper dhe pluhurin e mbetur të erëzave. Të gjitha shërbeni në një pjatë të madhe, përderisa kofshët e pulës janë ende të ngrohtë.

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply