Loading...

Krelan me perime

Perbersit:
3 vezë
1 gotë vaj
1 gotë jogurt
1 spec i kuq
1 spec gjelbërt
5 fije qepë
majdanoz
1 gotë djathë
1 gotë e gjysmë miell
½ gjysmë gote miell misri
2 lugë nisheste
2 Pluhur pjekje
1 lugë kripë.

Pergatitja:
Majdanozin, specat dhe qepën e premë në copa të vogla.

Të gjithë përbërësit i derdhni në një enë dhe i përzieni rreth 5 minuta.

Glazurën e përgatitur e derdhni tek ena e pjekjës dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 45-50 minuta.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply