Loading...

Kryelanë me speca

Perbersit:
2 vezë
100 gr djathë
130 ml qumësht
80 ml vaj
3 speca
150 gr miell
100 gr miell misri
1/3 pluhur për pjekje.

Pergatitja:
Së pari specat i premë në formë katrore dhe i skuqim në vaj vegjetal për 2-3 minuta.

Në anën tjetër vezët i tundim pak dhe ua shtojmë qumështin, vajin pastaj miellrat dhe pluhurin për pjekje.

Në fund ia shtojmë specat dhe djathin e copëtuar, i vendosim në tepsi për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 30-40 minuta.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply