Loading...

Llokuma me djathë

Përbërësit:

1 gotë jogurt,

1 gotë të çajit kaçkavall,

1 gotë të çajit djathë,

Gjysmë gote ujë,

1 pluhur pjekje,

Miell.

Hapat

Të gjithë përbërësit i përziejmë në një enë dhe do të përfitojmë një brumë të butë

Brumin e hapim më ndihmë të t’holluesit dhe e premë në copa të vogla

Llokumat i vendosim në tigan ose tenxhere të thellë për ti pjekur në të dy anët

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...