Loading...

Mantia praktike

Perbersit:
2 petë
250 gr mish
1 qepë
1 tubë majdanoz
kripë
Biber i zi
PËR SOS
gjalpë
biber i kuq
jogurt me hudher
PËR MISH
mish i bluar
majdanoz
kripë
qepë.

Pergatitja:
Përbërësit e mishit i grimconi dhe i derdhni në një enë të thellë dhe i përzieni mirë, petët i ndani në dy pjesë, anash e vendosni përzierjën e mishit.

Petën e bëni role dhe e preni në copa të vogla, përmbi i lyeni me vezë.

Mantiat e formuara i rëndisni në tepsi dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqen.

Pas pjekjës mantiave përmbi ia derdhni jogurtin me hudhër dhe përzierjën e sosit, mantiat i shërbeni të ngrohta.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...