Loading...

Mish pule me sos

Përbërësit:

1 mish gjoks pule ose kofshe tё pulёs,
1 lugё salcë,
2 lugё jogurt,
2 lugё vaj vegjetal,
kripë,
piper.

PЁR TA FЁRGUAR:
1 gotё çaji vaj vaj vegjetal.

Hapat

Mishin e pulёs e preni dhe e ndani nga eshtrat, e preni nё copa tё vogla.

Nё njё pjatё e derdhni salcёn, kripёn, biberin e zi, jogurtin, 2 lugё vaj vegjetal i pёrzieni mirё.

Mishin e pulёs e zhytёni nё kёtё pёrzierje e pёrgatitur, mishin e lёni nё pritje rreth 30 minuta.

Pas pritjёs mishin e pjekёni nё tigan me pak vaj, e shёrbeni tё ngrohtё.

Loading...

Receta të ngjajshme...