Loading...

Omlet me kërpudha

Përbërësit:

2 vezë,
2 copë kërpudha,
pak kripë,
pak magdanoz i grire imet,
2-3 lugë vaj për fërgim.

Hapat

Perziejme vezen me pirun,shtojme kripen sipas shijes,shtojme kerpudhat e grira ne fleteza.magdanozin e grire imet dhe perziejme.

Ne nje tigan ngrohim vajin ne max dhe fergojme sikurse pallaqinkkat(palpetat).

Pasi omleti te fergohet nga njera ane me ndihmen e luges se madhe rrjete e rrotullojme ne anen tjeter me kujdes qe te mos shkaperderdhet.

Servojme te ngrohte me jogutr,ajvar etj.

Loading...

Receta të ngjajshme...