Loading...

Padishpanjё me krem

Përbërësit:
5 vezë,
4 filxhana sheqer,
6 filxhana miell,
1 Pluhur pjekje,
1 gotё çaji lëng limoni,
1 lëvore limoni.

PЁR TA LAGUR:
¾ gota lëng limoni,
4-5 Kivi.

PЁR KREM:
½ gota sheqer,
4 lugё lëng limoni,
1 vanilje,
100 gr lajthia,
1 Krem.

Hapat

Vezёt dhe sheqerin i derdhim nё njё enё tё thellё dhe i pёrziejmё derisa tё pёrfitojmё njё lloj shkume.

Pastaj ia shtojmё lёngun e limonit, ujin, pluhur pjekjёn, lёvoren e limonit, miellin dhe e vazhdojmё pёrzierjёn.

Kallёpin e lyejmё me margarinё dhe glazurёn e pёrfituar e derdhim nё tё, e vёmё nё furrё pёr pjekje nё temperaturё 170 gradё celsius.

Pas pjekjёs, padishpanjёn e pёrfituar e premё nё dy shtresa, padishpanjave ia derdhim lёngun e limonit.

Ndёrsa nё njё enё e derdhim sheqerin, lёngun e limonit tё mbetur, vaniljёn, kremin dhe lёnvoren e grirё tё limonit dhe e pёrziejmё me mikser.

Kremin e pёrfituar e derdhim nё tёrё sipёrfaqёn e padishpanjёs ndёrsa pёrmbi e lyejmё me kremin e mbetur ose me ndonjё krem çokollate

Loading...

Receta të ngjajshme...