Loading...

Patate me sodë buke

Përbërësit:

4 patate,
1 lugë sode buke,
1 lugë kripë,
ujë.

Hapat

Patatet preni në copa të vogla dhe i vendosni në tenxhere me ujë për zierje.

Kur fillojnë të vlojnë ia shtoni sodën e bukës, kripën dhe rreth 7-8 minuta i zieni.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...