Loading...

Petulla me banane

Perbersit:

2 banane
2 lugë sheqer
120 gr miell
1/2 pluhur pjekurinash
1 vezë
vaj për fërgim
sheqer pluhur.

Pergatitja:

Bananet i shtypim me pirun, shtojmë sheqerin, miellin, vezën dhe pluhurin për pjekurina. Të gjithë përbërësit i përziejmë mirë duke formuar një brumë.

Në një enë të thellë hedhim vajin.

Pastaj me një lugë metalike, të cilën e kalojmë në vaj të nxehtë, marrim petullat nga brumi i përgatitur dhe i hedhim tek vaji për fërgim.

Fërgojmë disa minuta, derisa të marrin një ngjyrë të kuqrremtë.

Petullat e pjekura kështu i vendosim në letër kuzhine, për t’u hequr vajin e tepërt.
Para servimit i spërkasim me sheqer pluhur.

Ju befte mir!

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply