Loading...

Pire me hudhër

Përbërësit:

4 patate,
2 lugë kripë,
2 gota Krem,
6 thelpinj hudhre,
¾ gota kaçkavall.

Hapat

Patatet zieni, në një tenxhere e derdhni kremën, kripën, hudhrën dhe e zieni.

Pasi të zihet mjaftueshëm e largoni nga zjarri dhe kremin e derdhni tek patatet e ziera.

Përzieni e gjithë glazurën, ia shtoni kaçkavallin dhe e shërbeni të ngrohtë.

Loading...

Receta të ngjajshme...