Loading...

Pite me oriz dhe kërpudha

Përbërësit:
500 gr petë për pite
300 gr oriz
2 copë preshë
4 karrota
150 gr kërpudha
1 Pluhur pjekje
1,5 decilitër vaj
Shafran
melmesa.

Pergatitja:
Preshi pritet në katrorka, karrotat qërrohen dhe grihen trashë nerende.

Kërpudhat priten në rriska, orizi zihet në ujë me kripë me shafran dhe kullohet nga lëngu i tepërt.

Në pak vaj kaurdiset preshi, derisa të zbutet pastaj shtohen karrotat dhe vazhdon kaurdisja duke shtuar ujë kohë pas kohe, derisa të zbuten karrotat.

Pas kësaj shtohen orizi i zier dhe kërpudhat, u shtohen mëlmesa sipas shijës dhe të gjitha përzihen ngadalë.

Masa e përgatitur lihet të ftohet, shtohet pluhuri për pjekje dhe përzihet.

Tava e thellë lyhet me vaj dhe në fund të saj shtrohen dy petë për pite, pastaj shtrihet një shtresë mbushje, një petë, një shtresë, mbushje dhe kështu derisa të harxhohet i tërë materiali i përgatitur.

Pitja e mbushur pritet në katrorë, në një enë të përshtatshme zihen 1,5 decilitra ujë dhe 1 decilitër vaj.

Kjo pastaj derdhet përmbi pite, pitja pjekët derisa të skuqet, në furrën e nxehtë në temperaturë 200 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...