Loading...

Pite me sallame

Përbërësit:

300 gr djathë,
2 te verdha te vezes,
kripë,
piper,
300 gr sallame,
400 gr petë për pite,
30 gr gjalpë,
150 gr marule,
100 gr proshutë,
kaçkavall.

Hapat

Djathi grimcohet në një enë, shtohet e verdha e vezës, sallamen , kripë, piper dhe përzihet mirë.Pastaj më e vogël e brumit të shkrirë në temperaturë dhome lihet për shirita dekorativ, kurse pjesa tjetër hapet në kore të mjaftueshme për të mbuluar pjesën e poshtme të enës metalike ose tepsisë.

Korja vihet në enën të lyer me gjalpë, mbi copën e dytë radhitet përshuta e copëtuar dhe gjysma e djathit.

Mbi ta vihet marulja e larë dhe e tharë mirë, mbi sallatën radhitet përshuta dhe djathi i mbetur.

Mbulohet me fletë kaçkavalli, kthehen skajet e brumit dhe bëhet kurorë dhe mbi të vihen shirita decorative të brumit.

Shiritat e brumit lyhen me të verdhen e vezës, mbi byrekun radhiten copa gjalpi dhe piqet për 40 minuta në një furrë të nxehtë në temperaturë 200 gradë celsius.

Loading...

Receta të ngjajshme...