Loading...

Pite trekëndëshe

Përbërësit:

3 copa petë
300 gr djathë i bardhë
1 tubë majdonoz te fresket
SOSI
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 gotë të çajit qumësht
1 vezë
gjysmë gote të çajit ujë
PËRMBI
1 te kuq te vezes
susam
1 lugë të gjellës vaj vegjetal

Pergatitja:

Përzieni përbërësit e sosit.

1 petë e shtrini në sipërfaqe të barabartë në tavolinë.

Lyeni petët me sosin të cilin e keni përgatitur.

Petën e dytë shtrini përmbi të parën në të njëjtën mënyrë.

Pasi qe ta vendosni edhe petët e tretë , hidhjani përzierjën e djathit.

Preni petët në midis dhe bëni në formë të rolës.

Përzierjën e vezës dhe vajin vegjetal hidheni mbi petët, lyeni me susam dhe e pjekëni në temperaturë 180 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!

 

Loading...

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. Great write-up, I’m regular visitor of one’s website, maintain up the excellent operate, and It is going to be a regular visitor for a lengthy time.

Leave a Reply