Loading...

Pogaçe Ramazani

Përbërësit:
1 gotë ujë qumësht i vakët
1 gotë ujë i vakët
1 lugë maje
1 lugë kripë
5 lugë vaj
miell.

Pergatitja:
I derdhim në një enë mesatare të gjithë përbërësit.

I përziejmë mirë dhe e ngjeshim brumin, brumin e lëmë të pushojë rreth 45 minuta, pastaj e ndajmë brumin në kulaçe të vogla.

I shtrimë pak me t’hollues edhe i lëmë pak të pushojnë, pogaçet i lyejmë me të kuqët e vezës dhe susam.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...