Loading...

Qofte me kungullesha

Përbërësit:

3 kungullesha,
1 qepë,
Gjysmё tube majdanoz ose koper,
1 vezë,
4 lugё miell,
1 Pluhur pjekje,
gjysmё gote kaçkavall.

Hapat

Pёrbёrёsit preni nё copa tё vogla, ia shtoni vezёn, pluhur pjekjёn, kaçkavallin.

Ujin e liruar e derdhni dhe formoni qoftet nga kungulleshat.

I vёni nё tigan pёr fёrgim nё tё dy anёt.

Loading...

Receta të ngjajshme...