Loading...

Qofte me përbërës të picës

Perbersit:
1 gotë jogurt
Suxhuk
1 domate
100 gr kaçkavall
vaj vegjetal
ullinj te zinj
1 tubë majdanoz
2 vezë
2,5 gota miell
kripë.

Pergatitja:
Suxhukun, domatën, ullinjtë dhe majdanozin e premë në copa të vogla.

Vezët i rrahim në një enë pastaj ia shtojmë kaçkavallin, domatën, ullinjtë, suxhukun, majdanozin, jogurtin dhe së fundmi miellin.

E përziejmë e gjithë glazurën mirë, marrim nga glazura me lugë dhe e vendosim në tigan për fërgim.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. Major thanks for the blog. Want more.

Leave a Reply