Loading...

Salcë Pastash nga Patatet

Përbërësit:
pak vaj ulliri
1/2 qepë e vogël e prerë
1 thelb hudhër e thërrmuar
1 patate e vogël e ëmbël
120 ml qumësht (përdorni qumësht formulë nëse dëshironi)

Përgatitja:
Skuqni qepën dhe hudhrën në vaj në një nxehtësi të ulët derisa të zbuten.

Shtoni pataten e ëmbël dhe ujë të mjaftueshëm vetëm sa për të mbuluar pastaj vëreni në vlim.

Uleni nxehtësinë pastaj përziejini ngadalë për 20 minuta.

Ftojeni pastaj vendoseni në një mikser ushqimi bashkë më qumështin dhe përzieni. Shërbejeni sipër një pjatë me pasta. (Makarona, shpagetti etj).

Loading...

Receta të ngjajshme...

1 Response

  1. I like this post, enjoyed this one appreciate it for posting.

Leave a Reply