Loading...

Sallatë me brokoli

Përbërësit:

700 g brokoli,
1 lugë e vogël kripë,
200 g majonezë,
1 qepë e kuqe,
200 g fara luledielli.

Përgatitja:

Shtoni brokolin në tenxhere, hedheni  kripë dhe ujë të ftohtë. Nxeheni deri në pikën e vlimit

Sapo të vlojë largoni nga shporeti dhe lëreni 5 minuta në ujë. Nxirreni me lugë me vrima dhe lëreni të ftohet

Brokolin e ftohur priteni në kube të vogla, qepën e kuqe në rrathë, shtoni majonezën dhe farat e lulediellit

Të gjitha bashkë përzieni që të bëhet tretje kompakte, hedhëni në enë për sallatë dhe shërbejeni

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...