Loading...

Sallatë pule me sos curry

Perbersit:
500 gr mish gjoks pule
500 gr perime të ziera
2 vezë të ziera
100 gr krem djathe
2 lugë supe majonez
2 lugë supe mustardë
1 lugë sos curry
kripë
Biber i zi
majdanoz.

Pergatitja:
Zieni pulën në të kripur, po ashtu edhe perimet në një tenxhere tjetër.

Perimet e ziera kulloni mirë, marrim një enë dhe e shtojmë mishin të cilin e ndajmë në fije- fije.

i shtojmë perimet, vezët e ziera të kaluar nëerende, shtojmë të gjithë përbërësit e tjerë duke i përzier mirë.

Sallatën e fituar mund ta shërbeni me bukë në formë tost, sandviçi etj.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply