Loading...

Sarma të rreshkura

Përbërësit:

1 laker turshi,
800 gr turshi e grirë,
500 gr mish i bluar viçi,
2 kokë qepë,
1 vezë,
150 gr tarhana,
200 gr përshutë,
1 decilitër lëng domatesh,
1 decilitër ajkë,
1 lugë biber i kuq,
1 decilitër vaj,
melmesa,
Biber i zi.

Hapat

Fletët e lakrës ndahen priten pjesët e trasha dhe fletët pastrohen, qepët dhe përshuta priten në katrorka ndërsa tarhana zihet në ujë dhe kullohet nga lëngu i tepërt.

Në pak vaj kaurdisen qepët, pastaj shtohet mishi i bluar dhe kaurdiset duke shtuar ujë kohë pas kohe.

Nga fundi i kaurdisjës shtohet tarhana, biber i kuq, mëlmesa sipas shijës, të gjitha përzihen mirë.

Mbushja e përgatitur lihet të ftohet dhe në të përzihet një vezë.

Në çdo fletë të lakrës vendoset nga një lugë e mbushjës së përgatitur dhe mbështillet sarma, sarmatë renditen në tenxhere të thellë, u derdhet ujë përmbi dhe sarmatë zihen në temperaturë mesatare.

Derisa zihen sarmatë, në pak vaj kaurdisen qepët e mbetura dhe përshuta, pastaj shtohen lakra e grira, shtohen mëlmesa sipas shijës dhe kaurdisen duke shtuar ujë kohë pas kohe, derisa të zbuten lakrat dhe derisa të shterët lëngu i tepërt.

Lyhet me vaj ena rezistuese ndaj zjarrit dhe shtrihet në të njëtrajtshëm masa e përgatitur.

Përmbi masë renditen sarmat e ziera dhe pastaj mbi to derdhet përzierja e lëngut të domateve dhe ajkës.

Sarmatë piqen 25 minuta në furrën e nxehtë në 200 gradë celsius.

Loading...

Receta të ngjajshme...