Loading...

Si të përgatitësh keçap në shtëpi

Përbërësit:

½ kg. salcë domateje,
100 gr. uthull,
250 gr. sheqer,
400 gr. qepë,
2 lugë pluhur xhenxhefili,
1 lugë spec i kuq,
2 lugë kripë,
2 lugë pluhur mustarde,
5 karafila.

Udhëzimet:

Grini hollë qepët
Vini në tigan pak vaj dhe hidhni aty qepët për t’i skuqur për disa minuta
Shtoni salcën e domateve dhe gatuajeni për të paktën 20 minuta
Masën vëreni në një shtypës
Rivendoseni në tigan, kësaj radhe në zjarr të ulët dhe shtojini uthullën e sheqerin duke e përzier gjatë gjithë kohës
Shtoni në fund të gjitha erëzat dhe kripën, gjithmonë duke i përzier
Lëreni në zjarr të ulët për të paktën një orë në mënyrë që të gjithë përbërësit të krijojnë një masë homogjene dhe të çlirojnë plotësisht aromën e tyre.

Loading...

Receta të ngjajshme...