Loading...

Simit me djathë

Perbersit:
200 gr patate të ziera
1 vezë
500 gr miell
1 gotë qumësht
1 Pluhur pjekje
1 lugë kripë
200 gr djathë.

Pergatitja:
Në një enë e derdhni miellin, kripën, pluhur pjekjën, patatet e ziera, qumështin dhe djathin e përzieni mirë njërën me tjetrën.

Brumin e përzieni mirë pastaj e vendosni në tavolinë, brumin e preni në formë të shiritave, ia japni formën e rrumbullakët.

Ia mbyllëni skajet dhe e vendosni në tigan për fërgim në temperaturë të ultë.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...

Leave a Reply