Loading...

Simita të vogël

Përbërësit:

1 vezë,
1/2 gjalpë ose margarinë,
1 lugë jogurt,
2,5 gota miell,
2 lugë Uthëll,
1 lugë Pluhur pjekje,
1 te kuq te vezes,
susam,
kripë.

Hapat

Të gjithë përbërësit derdhni në një enë të thellë dhe përzieni mirë brumin e përfituar.

Merrni nga brumi dhe formoni simita të vogël, i lyeni më të kuqët e vezës dhe susam.

Simitat i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 190 gradë celsius derisa të skuqen.

Loading...

Receta të ngjajshme...