Loading...

Tespishte me miell misri

Përbërësit:

1 margarin,
1 gotë vaj,
1 gotë kos,
1 gotë miell misri,
1 kokos,
1 susam,
1 Pluhur pjekje,
5 gota miell.

PËR SHERBET:
3 gota ujë,
3 gota sheqer.

Hapat

Margarinën e shkrimë, e derdhim tek një enë dhe e përziejmë më përbërësit e tjerë.

Glazurën e përfituar e derdhim tek tespia, tespinë e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 150 gradë celsius për 30 minuta.

Pas pjekjës, tespishtën e preni në copa të vogla dhe e përgatisni sherbetin, sherbetin e përgatitur ia derdhni tespishtës

Loading...

Receta të ngjajshme...