Loading...

Topëza të shëndetshme

Perbersit:
½ gota drithe tershere
½ gota çokollatë copëza
½ gota mjalte
½ rrush i thatë
½ badema
1 gotë kornfleksa.

Pergatitja:
Çokollatën e shkrimë në zjarr të ultë, pas shkrierjës e vendosim në një pjatë.

Ia shtojmë të gjithë përbërësit e tjerë, e përziejmë glazurën dhe formojmë topëza.

Topëzat e formuara i vendosim në frigorifer për pritje rreth 1 orë, pas pritjës i shërbeni.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...