Loading...

Tortë fantastike me 4 përbërës

Përbërësit:

500 gr Krem djathi(Philadelphia,abc etj),
250 gr biskota të bluara,
400 gr nutella
100 gr margarin.

Hapat:

Mbi avull shkrijme nje luge nutella dhe margarine,te cilen pastaj e perziejme me biskotat e
bluara.

Masen e leme ne frigorifer.

Pastaj perzijme nutellen me krem djathin me mixer derisa te homogjenizohen mire.

Edhe kete mase e leme ne frigorifer per 10 minuta.

Pastaj ne kallepin per torte em madhesi 22 e rrafshome mire shtresen me biskotat e bluara.

Persiper qesim shtresen me kremin me nutella dhe krem djathin dhe rrafshojme mire.

Persiper shtojme arra te bluara sipas deshires dhe leme te ftohet mire ne frigorifer.

Loading...

Receta të ngjajshme...