Loading...

Torte Mozaiku

Përbërësit:
2 biskota petit beuro,
1 gotë çaji sheqer pluhur,
1,5 gotë çaji qumësht,
1 gotë çaji lajthia,
2 lugë kakao,
50 gr gjalpë.

Përgatitja:
Në një enë të thellë e derdhni qumështin, sheqer pluhurin, kakaon, gjalpin e shkrini dhe i përzieni.

Biskotat i thejmë në copa të vogla, ia shtojmë përzierjës së bashku me lajthisë.

E shtrijmë foljën streç dhe e gjithë përzierjën e vendosim në folje, e mbyllim mirë foljën dhe e vëmë në frigorifer për ngrirje rreth 2 orë.

E marrim nga frigoriferi tortën dhe përmbi ia derdhim çokollatën e shkrirë.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Receta të ngjajshme...