Loading...

Tost me kërpudha dhe proshutë

Përbërësit :

½ gota kaçkavall
100 gr proshutë
100 gram kërpudha,
4 bukë tosti
2 lugë vaj vegjetal
1 lugë gjalpë
kripë
Biber i zi

Hapat

Kërpudhat i fërgoni me 1 lugë gjalpë dhe vaj vegjetal.

Pastaj ia shtoni kripën, biberin e zi dhe i fërgoni në temperaturë mesatare, proshutën, kaçkavallin dhe e vazhdojmë fërgimin.

i mbusheni bukët me fërgesen dhe i futeni në tost per 5 minuta.

Loading...

Receta të ngjajshme...