Loading...

Ushqimet që nuk duhet t’i kombinoni asnjëherë!

Të gjithë e dimë se shëndeti ynë varet kryesisht nga ushqimi që ne zgjedhim që të konsumojmë

Prandaj duhet të kemi kujdes të shtuar që ushqimet që zgjedhim, përpos që duhet të na shijojnë, duhet t’i bëjnë mirë organizmit tonë

Pavarësisht kësaj, shpesh herë ushqimet që zgjidhni t’i kombinoni mund të mos jenë aq të shëndetshme për ju

Më poshtë po ju sjellim kombinimet e ushqimeve që më mirë është që t’i shmangni

Kakao + qumësht
Sallatë + sos limoni ose uthulle
Pasta me djathë dhe domate
Ve + proshutë
Drithëra + lëng portokalli
Pica + lëngje të gazuara
Bukë gruri + xhem

KËSHILLA SHTESË:

Ne jemi mësuar të besojmë se lëngjet janë të mira për shëndetin tonë. Megjithatë, lëngu i përpunuar përmban shumë sheqer: një gotë përmban rreth 2 lugë sheqer të rafinuar

Nga ana tjetër, lëngu i freskët nuk është aq i dobishëm sa paramendohet

Lëngu i freskët nuk përmban fibra, por është e pasur me karbohidrate

Në mënyrë që të humbni peshë më shpejt, është më mirë të zëvendësoni të gjitha pijet tuaja të ëmbla me ujë

Loading...

Receta të ngjajshme...